VE ŞENLİK BİTTİ..
II. Türkiye Linux ve Özgür Yazılım Şenliği büyük katılım ve ilgiyle, 1-4 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yapıldı.
Gelişimini büyük bir hızla sürdüren Linux ve özgür yazılımlar ile ilgili, Türkiye’deki en kapsamlı etkinliğe büyük oranda katılım gerçekleşti. Türkiye’nin bir çok yerinden penguenler İstanbul’da biraraya geldi.
Devam...

PDF

Şenlik fotoğraf albümü için tıklayınız.

Şenliğin kapanış ve ödül töreni ile diğer amatör video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

Ana Sponsor
Sponsor
Yaka Kartı Sponsoru
II. Linux ve Özgur Yazılım Şenliği
1-4 Mayıs 2003 Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü
Türkiye’deki Linux gönüllüleri I. Türkiye’de İnternet Konferansı'nda (1995) ilk defa biraraya geldiler. Geleneksel olarak düzenlenen İnternet Konferansları, Akademik Bilişim Konferansları ve İnternet Haftalarının en aktif katılımcılarından biri oldular. 2000 yılına kadar bir İnternet Toplulugu olan grup, dernekleşti ve Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) olarak çalışmaya devam etti. Temel olarak Linux ve özgür yazılımların ülkemizde de kullanımının yaygınlaşması ve geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Linux Kullanıcıları Derneği, benzer amaçları destekleyen birey, kurum ve oluşumlar ile birlikte işbirliğine girmeyi hedeflemektedir. Devam...
II. Linux ve Özgur Yazılım Şenliği Kayıt Formu
Yaka kartlarınızı hazırlayabilmemiz ve şenliğe ücretsiz katılımınız için formu eksiksiz doldurunuz.
Penguenler Yarışıyor
2. Türkiye Linux ve Özgür Yazılım Şenliği kapsamında kurulacak internet kafede Linux Oyunları Turnuvası düzenlenecektir. Pek çok linux oyunu ile hoşca vakit geçirebilecek olan penguenler ayrıca oyun turnuvasına katılarak birbirleri ile yarışma ve çeşitli ödüller kazanma şansına sahip olacaklar.

Turnuvalar http://www.linux.org.tr sayfasındaki oylama sonucu belirlenen oyunlar arasından yine penguenlerin istekleri doğrultusunda seçilen oyunlar arasında... Devam...