Penguenler Yarışıyor
2. Türkiye Linux ve Özgür Yazılım Şenliği kapsamında kurulacak internet kafede Linux Oyunları Turnuvası düzenlenecektir. Pek çok linux oyunu ile hoşca vakit geçirebilecek olan penguenler ayrıca oyun turnuvasına katılarak birbirleri ile yarışma ve çeşitli ödüller kazanma şansına sahip olacaklar.

Turnuvalar http://www.linux.org.tr sayfasındaki oylama sonucu belirlenen oyunlar arasından yine penguenlerin istekleri doğrultusunda seçilen oyunlar arasında olacaktır. Her kategoride derece sıralaması kuralları farklı olup, turnuva öncesi şenlik alanında duyurulacaktır. Her dalda dereceye giren ve ödül kazanma hakkına sahip olan kişiler şenliğin son günü ( 4 Mayıs 2003 ) düzenlenecek tören ile ödüllerine kavuşacaklar, aynı zamanda da http://senlik.linux.org.tr adresinden duyurulacaklardır. Turnuvaya katılım ücretsizdir.

Turnuva ile ilgili gelişmeleri ve değişiklikleri http://senlik.linux.org.tr adresinden takip edebilirsiniz. Çalışmalara katılmak, öneride bulunmak ve ayrıntılı bilgi almak için Onur Küçük ile temasa geçebilirsiniz.