Sponsorlar


IBM


Ulaşım


Nilüfer Turizm

Büyük Salon


Elektrik Mühendisleri Odası

Küçük Salon

Eliar


Oyun Cafe

Mavi Bilgisayar


Dizüstü Bilgisayar

Mavi Akademi


Kayıt Masası

SPD

 


Haberler


Şenlik seminer programı belli oldu. "Şenlik Programı" bölümümüzden izleyebilirsiniz.

25 Nisan 2004


Afişlerimiz basıldı. A3 boyutundaki afişleri, yaşadığı şehirdeki çeşitli yerlere, okuduğu okula, çalıştığı kuruma asmak isteyenler bizimle senlik@linux.org.tr adresinden bağlantıya geçebilirler.

12 Nisan 2004


Afişimize son hali verildi. Afiş / Banner bölümümüzde görebilirsiniz. Yaşadığınız şehirdeki çeşitli yerlere, okuduğunuz okula, çalıştığınız kuruma şenlik afişlerini asabilir misiniz? Lütfen bizimle senlik@linux.org.tr adresinden bağlantıya geçin.

10 Nisan 2004


Sponsorlarımızla ve destekçilerimizle bu hafta birçok sözleşme imzaladık. Sözleşmeler imzalandıkça logolar sitemizin sağındaki kolonda yer alıyor.

9 Nisan 2004


Brandalarımız Türkiye turuna devam ediyor. Branda 1 Adana Çukurova Üniversitesi'nde kebapları götürüyor. :) Branda 2 Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'ne, Branda 3 de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne bugün vardılar.

5 Nisan 2004


Şenliğimize kayıt oldunuz mu?


Özellikle üniversite öğrencilerinin şenliğimize toplu katılımı için yurdun dört bir yanından istekler geliyor. Siz de Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'ne katılmak için şehrinizdeki insanları organize edebilirsiniz. Toplu konaklama için bizimle senlik@linux.org.tr adresinden bağlantıya geçebilirsiniz.

2 Nisan 2004


Tübitak Bilim ve Teknik Dergisi'nin içinde şenlik davetiyemiz ve duyurumuz var. Mayıs ayında da aynı davetiye dergi ile verilecek.

1 Nisan 2004


Şenlik bannerlarını sitelerine yerleştiren kişi ve kurumları Destekleyenler bölümümüzde görebilirsiniz. Siz de web sitenizde şenliğimizi duyurmak isterseniz, Afiş / Banner bölümümüzden beğendiğiniz bir bannerı sitenize koyup, bunu senlik@linux.org.tr adresine yazabilirseniz, biz de sizi sitemize ekleriz.

29 Mart 2004


Sponsorlarımızla ve destekçilerimizle bu hafta sözleşme imzalamaya başladık. Yakında bu kurumların listesini şenlik webimizde görebilirsiniz. Şenliğimize sponsor olmak için çok geç değil. Sponsorluklar ile ilgili bilgi için şenlik web sayfamızın "Sponsorluk Kalemleri" bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Sponsorluklarla ilgili sorularınız için, senlik@linux.org.tr adresi ile bağlantı kurabilirsiniz. Afişimizde yer almak isteyebilecek sponsorlarımız için son tarihin 9 Nisan olduğunu anımsatmak isteriz.

29 Mart 2004


Brandalarımız Türkiye turuna devam ediyor. Branda 1 Adana Çukurova Üniversitesi'nde, Branda 2 İstanbul Marmara Üniversitesi'nde, Branda 3 de Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde. Bu hafta üçü de farklı diyarlara doğru yola çıkacaklar.

29 Mart 2004


Afişimizin tasarımı bitti. 8 Nisan'da son hali verilecek, logolar konacak. Afişimizin şu andaki halini Afiş / Banner bölümümüzde görebilirsiniz. Yaşadığınız şehirdeki çeşitli yerlere, okuduğunuz okula, çalıştığınız kuruma şenlik afişlerini asabilir misiniz? Lütfen bizimle senlik@linux.org.tr adresinden bağlantıya geçin.

28 Mart 2004


İlk kez bu şenlikte yapılacak olan "Hazine Avı" için çalışmalar hızlandı. Bunun için gönüllerimiz büyük gizlilik içinde çalışmalarına başladılar.

25 Mart 2004


Şenliğimize destek verenler için "Destekleyenler" isimli bir bölüm açtık. Siz de web sitenize banner'larımızdan yerleştirip bu sayfada yer alabilirsiniz.

19 Mart 2004


Şenlik alanına ulaşım ya da Ankara'da gezerken kullanabileceğiniz ayrıntılı kroki ve haritalarımızın resim ve pdf formatlarına sitemizin "Ulaşım ve Konaklama" bölümünden ulaşabilirsiniz.

18 Mart 2004


Branda1 şu anda İstanbul'da Marmara Üniversitesi'nde, Branda2 ise Adana'da Çukurova Üniversitesi'nde. Branda3 de yarın Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne varmış olacak.

18 Mart 2004


Özgür Yazılım Çadırı!!! Pek yakında burada! Bizi izlemeye devam ediniz.

17 Mart 2004


Özellikle üniversite öğrencilerinin şenliğimize toplu katılımı için yurdun dört bir yanından istekler geliyor. Siz de Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'ne katılmak için şehrinizdeki insanları organize edebilirsiniz. Toplu konaklama için bizimle senlik@linux.org.tr adresinden bağlantıya geçebilirsiniz.

15 Mart 2004


Şenliğimize sponsor olmak için çok geç değil. Sponsorluklar ile ilgili bilgi için tıklayınız. Sponsorluklarla ilgili sorularınız için, senlik@linux.org.tr adresi ile bağlantı kurabilirsiniz.

13 Mart 2004


Bugün Jon Maddog Hall seminerinin sonrasında mekanda bulunan gönüllü penguenler olarak bir toplantı yaptık. Elimizdeki bazı işler için işbölümü yaptık, tanışmayan penguenler yüzyüze tanıştı, kaynaştı.

13 Mart 2004


Branda 1 ve Branda2'nin bir kardeşi daha oldu. Branda3! Doğumunun ilk gününü Ankara Kızılay'da Atatürk Bulvarı tarafında Tübitak binasında asılı geçirdi. Duyduğumuza göre Afyon'daki kaymaklara dikmiş gözünü. ;)

13 Mart 2004


Ve Yılın Penguenleri aday gösterme sürecimiz başladı! Adaylarınızı sıralamak ve diğer adayları görmek için hemen tıklayın.

10 Mart 2004


TRT Radyo-1 İnternet Gezgini Programı'nda her hafta ağırlanıyoruz. Bu hafta da yeni haberlerimizle canlı yayın telefon konuğuyduk programın.

8 Mart 2004


Geçtiğimiz haftasonu, Bilgi Üniversitesi'ndeki etkinlikte şenlik ile ilgilenen, 15 gönüllü penguen bir araya gelip ayaküstü bir toplantı yaptılar. Toplantıda kayıt masası, sponsorluk imkanları, duyurular vb. konuşuldu, eski ve yeni şenlik gönüllülerimiz kaynaştı.

Mart 2004


Bu hafta içinde son rötuşları yapılacak olan şenlik afişimiz, baskıya girip yurt genelindeki "afiş asıcıbaşı" gönüllülerimize dağılacak.

Mart 2004


Yılın Penguenleri icin aday gösterme sürecimiz web sitesinde bu hafta içinde başlayacak.

Mart 2004


Şenlik brandalarımız Türkiye'yi gezmeye devam ediyor. Branda1 yolculuğuna İstanbul'da Inet-tr'de başlayıp, Balıkesir'e Balıkesir Üniversitesi'ne giden ve orada geçirdigi günlerin ardından, Trabzon'a Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne geçti. Trabzon'da Akademik Bilişim sırasında kardeşi Branda2 ile tanıştı. Oradan iki kardeşten biri Malatya'ya İnönü Üniversitesi'ne, diğeri de İstanbul'a Bilgi Üniversitesi'ne yolculuk yaptılar. İstanbul'daki Branda1 şehre doyamamış olsa gerek ki soluğu bu kez de Marmara Üniversitesi'nde aldı. Branda2 ise Malatya'da kayısıları götürüyormuş en son duyduğumuza göre.

Şubat 2004


Şenlik gönüllülerinin görev dağılımı çalışmaları sürüyor. Siz yeni gönüllüleri aramıza bekliyoruz. (Bir gönüllü olarak şenlik için yapabileceklerinizin bir listesi için tıklayınız.)

Şubat 2004


Şenlik, TRT Radyo-1 İnternet Gezgini Programı'na telefonla konuk oldu. Bilim Teknik Dergisi'nin Mart ve Nisan sayılarında şenlige davetiye ve bilgi formu bulacaksınız. Önümüzdeki günlerde de Technology Channel'da belki bize rastlayabilirsiniz.

Şubat 2004


Web sitemizde Sık Sorulan Sorular bölümümüz güncellendi. Ziyaret ettiniz mi?

Şubat 2004


Web sitemizden kayıtlarımızda konaklama ve ulaşım ile ilgili bilgileri sürekli güncelliyoruz. Doldurulan katılım formlarında konaklama isteyen ziyaretçilerimize imkanlar ile ilgili gelişmelerden haberdar edeceğiz.

Şubat 2004


Banner tasarımları hızla devam ediyor. Yeni banner'larımızı senlik.linux.org.tr adresinden alabilirsiniz. Banner'larla web sitenizden link verip destek olabilirsiniz.

Şubat 2004


Şenlik yeni ziyaretçi kayıtlarımız her geçen gün artmaya devam ediyor. Sponsor görüşmelerimiz sürüyor. Kesinleşen sponsorlarımızı pek yakında web sitemizde de bulabileceksiniz. İlk belli olan standımızın bir yiyecek standı olması sanırız sizleri de pek şaşırtmayacaktır.

Şubat 2004


Linux Kullanıcıları Derneği, 3. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'ni 13-16 Mayıs 2004 tarihlerinde Ankara Milli Kütüphane'de düzenliyor.

Şenliğimize gerek kamudan, gerekse özel sektörden, yurdun dört bir yanından katılım bekliyoruz.

Şenlik ile ilgili her türlü gelişmeyi web adresimizden takip edebileceksiniz.

Yaptığımız her etkinlikte olduğu gibi, bu etkinliği de gönüllü penguenler olarak gerçekleştirecegiz. Teknik herhangi bir bilgi gerektirmeyen organizasyon çalışmalarına katkı verecek gönullulere ihtiyacımız var. Siz de elbirliğiyle gerçekleştireceğimiz "Linux ve Özgür Yazılım Şenliği"nin bir parçası olmak istiyorsaniz, etkinlik@linux.org.tr adresine e-postalarınızı bekliyoruz.

Şenlikte görüşmek üzere!

Ocak 2004


 

.:. Ana Sayfa
.:. Şenlik Programı
.:. Oyun Turnuvası
.:. Kayıt
.:. Kurulum
.:. Haberler
.:. Sıkça Sorulan Sorular
.:. Kurumsal Katılım
.:. Konaklama ve Ulaşım
.:. Yılın Penguenleri
.:. Afiş / Banner
.:. Gönüllü Penguen
.:. İletişim
.:. Destekleyenler
.:. Linkler
.:. Galeri
.:. Şenlik 2002
.:. Şenlik 2003
Tasarım : Semirhan Gökçe