Ana Sayfa
powered_by.png, 1 kB
Şenlik devam ediyor Yazdır E-posta
4. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği, birçok önemli konuğun katıldığı açılışın ardından hızla devam ediyor. Şenlikten kısa kısa notlar :

- Şenliğin ilk günü Afyon Kocatepe Üniversitesi'nden gelen 30 kişilik bir öğrenci grubu şenlik alanına renk kattı. Öğlen arasında 12:30-13:30 saatleri arasında EMO Salonu'nda Afyon'dan gelen öğrencilere özel bir sohbet toplantısı düzenlendi.

- Kütüphanecilere özgü özgür yazılımların konuşulduğu panele katılım ve ilgi yüksekti. Panelde konuşmaya doyamayan topluluk, ancak Milli Kütüphane salon görevlilerinin ışıkları açıp kapatmaları sonrasında salondan ayrıldı.

- Şenlik afişini hazırlayan Penguen Dergisi karikatüristi Selçuk Erdem'in kendi çalışmalarında GIMP kullanımını anlattığı oturum seyirci rekoru kırdı.

- Getirin Bilgisayarınızı Linux Kuralım masasını Sinan Alyürük başarıyla götürüyor. Çoğunluğu dizüstü olmak üzere şu ana kadar 9 bilgisayara Linux kuruldu.

- Yağmur sesinden kaçan Penguence e-dergisinin yazarları ve okuyucuları, şenlik fuayesinde sohbet toplantılarına devam etti.

- Şenliğe gelen penguen olarak ayrılıyor. Şenliğin ilk üç gününde derneğe 90 civarı yeni üye katıldı. Şenlik sonuna kadar bu sayının 100'ü aşması bekleniyor.

- Uzun zamandır beklenen dernek üye kartları basılarak şenlik alanına vardı.

- "En" penguenlere müjde! Az sayıda da olsa XXXL penguen tişörtleri alana geldi. Kaçırmayın.

- Yarın şenliğin son günü. Yılın en büyük Linux ve özgür yazılım olayının bir parçası olmak için hala çok geç değil.
< Önceki   Sonraki >
Ev sahibi
Sponsorlar
Büyük SalonKüçük SalonKayıt Masası SponsoruOyun Cafe Sponsoru

Basın Sponsoru
İçecek Sponsoru

Kalem Sponsoru


Mambo Genel Kamu Lisansı ile dağıtılmaktadır
Türkçeleştirme, modifikasyon ve LKD_Senlik2005 tema tasarım: Ali Erdinç Köroğlu