Ana sayfa
powered_by.png, 1 kB
Konaklama ve Ulaşım Yazdır E-posta
5. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Ulaşım
ODTÜ yerleşkesi şehir merkezine 7 km, havaalanına 45 km, otogara ise 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yerleşke ile kent merkezi arasında ulaşım, belediye otobüsü, dolmuş ve taksi ile, şehirlerarası ulaşım ise terminal binasındaki otobüs firmaları tarafından sağlanmaktadır.
Ankara şehir merkezinden ODTÜ'ye ulaşım krokisi
ODTÜ kampus içi Kongre Kültür Merkezi krokisi

Konaklama
Linux Kullanıcıları Derneği olarak Şenlik'in Ankara dışından gelecek katılımcılarının rahat edeceği koşullara sahip olduğunu değerlendirdiğimiz otellerle yaptığımız görüşmeler sonucunda, Şenlik katılımcıları için uygun fiyat veren iki otel saptadık. Bunları önerimiz olarak aşağıda bulacaksınız.

Başkentin konaklama olanakları son derece geniştir. Her sınıftan ve fiyat grubundan çok sayıda otelin yanı sıra, Ankara'da çeşitli kamu kurumlarının, sendikaların, meslek örgütleri ve derneklerin misafirhaneleri vardır. Kendi olanaklarınızla bunları araştırıp, uygun bulduğunuz birini yeğlemeniz olanaklı. Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara otellerine ilişkin, iletişim bilgileri de içeren bir listesine buradan erişilebilir.

LKD olarak Ankara'nın kent merkezi Kızılay'daki iki otelin Şenlik konukları için özel koşullar sunmasını sağladık. Kızılay semti ODTÜ'ye ulaşım açısından çok elverişli konumda. Otellerin yerini ve Kızılay'dan ODTÜ'ye ulaşımı sağlayan dolmuşlarla belediye otobüslerinin kalkış yerlerini gösteren bir kent merkezi krokisine ulaşmak için lütfen tıklayınız. Otellerin ve ulaşım araçları kalkış noktalarının yerleri krokide sarı zemin üzerine kırmızı yazıyla belirtilmiştir. Aynı zamanda, bu noktaların yakınındaki çok bilinen kentsel alanlar ve mekanlar da krokide gösteriliyor.

Krokide görüleceği gibi, Kızılay'dan ODTÜ'ye kalkan dolmuşlar ve belediye otobüsleri, Güven Park'ın yanındaki toplu ulaşım araçları kalkış alanından hareket etmektedir. Dolmuşla ulaşım, çabuk ulaşım bakımından önerilir. ODTÜ'ye sefer yapan belediye otobüsünün numarası 198 olup, sabah 08:00'dan itibaren her yarım saatte bir kalkış yapmaktadır. Sürekli işleyen dolmuşlar ise hayli sık aralıklarla kalkış yapar. Gerek önerdiğimiz otellerin birbirleri arasındaki, gerekse bu otellerle dolmuş/otobüs duraklarının arasındaki yol, yürüme mesafesidir.

Kızılay'daki bu önerdiğimiz otellerde kalacak Şenlik katılımcılarının kente indiklerinde Kızılay'a ulaşmalarında zorluk yok. Otobüsle gelecek katılımcılar, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden Ankaray isimli hafif metro aracına binerek, Kızılay'da inecekler. Aşağıda açıklamalarını bulacağınız otellerden Enerji Otel'e gideceklerin Kızılay metro istasyonunun Sakarya Caddesi çıkışını, Otel Büyük Erşan'a gideceklerin Meşrutiyet Caddesi çıkışını kullanmaları uygun olur. Trenle gelecek katılımcıların Gar'dan taksi tutmaları uygundur. Aslında yürümeyi seven ve ağır bagajı olmayan bir kişi için Gar-oteller arası yürüme mesafesidir. Uçakla gelecek katılımcıların, havaalanı-kent merkezi ulaşımını alandan kalkan servis otobüsleriyle yapmaları ve Hipodrom durağında indikten sonra, taksi tutmaları önerilir. Havaalanı kent merkezini taksiyle katetmek, ödenecek fiyat bakımından, doğru seçim olmayabilir. Ankara'da ulaşıma dair ayrıntılı bilgi için http://www.ankara-bel.gov.tr/otobus.asp
Her ikisi de 3 yıldızlı olan önerdiğimiz otellerden Enerji Otel, bina olarak daha yenidir ve yakın zamanda iç yenilemeden de geçmiştir. Bina olarak görece eski olan Otel Büyük Erşan da Ankara'da kendi sınıfının iyi tanınan otellerindendir.

LKD bu otellerde belirli sayıda rezervasyon yaptırmış değil. Bununla birlikte bu otellerin kapasitesi bizim konaklama sayısı gereksinimimizi karşılayacak düzeyde. Her şart altında, otellerle kişisel rezervasyon görüşmelerinin, Ankara'ya gelmeden önce ve olabildiğince erken yapılması son derece önemli. Otellerle ilişkilerde, rezervasyon aşamasında ve sonrasında, şu anda kestirilemeyecek herhangi bir sorun yaşanması durumunda, deniz.ogut at linux.org.tr adresinden, otellerle dernek arasında iletişimi sağlayan K. Deniz Öğüt arkadaşımızla vakit yitirmeden iletişim kurmanızı dileriz.

Önerdiğimiz otellere ilişkin bilgiler şöyle:

ENERJİ OTEL
Bayındır-1 Sokak No: 8 Kızılay
Tel: (0312) 435 49 50
Faks: (0312) 435 49 55
Ön Büro Görevlileri: Şenol Paslı, Recep Küçük ve Çiğdem Hanım
Otel işletmecisi: Ahmet Kara

Gerek rezervasyon sırasında gerek otele yerleşirken “Linux Kullanıcıları Derneği'nin ODTÜ'de düzenlemekte olduğu Şenlik'e katılmak için” Ankara'da olduğunuzu ve LKD şartlarında kalacağınızı belirtmeniz gerekiyor. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda yukarıda e-posta adresi verilen LKD görevlisiyle iletişim kurun.

Bu otelin, KDV ve kahvaltı dahil olmak üzere, bize sunduğu fiyatlar:
Tek kişilik oda: 40 YTL / gece
Çift kişilik oda: 70 YTL / gece (çift kişilik odalarda fiyat oda fiyatıdır. Odada iki ayrı yatak bulunur. Bu koşulda kalacak katılımcıların her biri için geceleme fiyatı 35 YTL'ye geliyor.)

Şenlik için bu otelde yeteri kadar kişi kalması durumunda, otel-ODTÜ transferi sağlanması söz konusu olabilecektir. Bu koşulu sağlamak için Şenlik katılımcılarının LKD'den K. Deniz Öğüt'ü, bu otelde kalacaklarına dair haberdar etmeleri uygun olacak. E-posta: deniz.ogut at linux.org.tr

OTEL BÜYÜK ERŞAN
Selanik Caddesi No: 74 Kızılay
Tel: (0312) 417 60 45 – 46 – 47 ve 417 11 94
Faks: (0312) 417 49 43
Ön büro görevlileri Şenlik katılımcılarına uygulanacak şartları biliyor. Gereği halinde konuşulabilecek otel sahibi: Mehmet Erşanlı.

Gerek rezervasyon sırasında gerek otele yerleşirken “Linux Kullanıcıları Derneği'nin ODTÜ'de düzenlemekte olduğu Şenlik'e katılmak için” Ankara'da olduğunuzu ve LKD şartlarında kalacağınızı belirtmeniz gerekiyor. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda yukarıda e-posta adresi verilen LKD görevlisiyle iletişim kurun.
Bu otelin, KDV ve kahvaltı dahil olmak üzere, bize sunduğu fiyatlar:
Tek kişilik oda: 30 YTL/gece
Çift kişilik oda: 60 YTL / gece

Diğer Önemli Telefonlar:

  • TCDD Danışma : (312) 311 06 20
  • THY Bilet Rezervasyon : (312) 428 17 00
  • Esenboğa Havalimanı : (312) 398 00 00
  • Otogar (AŞTİ) : (312) 224 10 00
Ev Sahibi


Ev Sahibi


Sponsorlar
Basın Sponsoru
Katılımcılar
CD Çoğaltma
Oyun Turnuvası


Mambo Genel Kamu Lisansı ile dağıtılmaktadır
Türkçeleştirme, modifikasyon ve LKD_Senlik2005 tema tasarım: Ali Erdinç Köroğlu